Loading...

Grafentek2013 yılında kurulan Grafentek, bir araştırma ve geliştirme şirketi olarak kurulmuştur. Grafen üretimi ve uygulamaları alanında patentlere sahip olan Grafentek ince film teknolojisi üzerinde çalışmaktadır. 
Şirketimizin temel amacı gerçekleştirdiğimiz araştırma ve geliştirme çalışmaları ile endüstriyel uygulamaları enerji verimliliğini arttırmak ve enerji depolama sorunlarını çözmek için kullanmaktır. İtikati, daha iyi ve yeşil bir gelecek için bilim en önemli araçtır.
Grafentek, grafen bazlı piller geliştirerek mobil teknolojide giderek büyüyen lityum iyon pillerin neden olduğu sorunları çözmeyi ve gelişmiş enerji yoğunluğu sağlamayı hedefliyor. Enerji depolama teknolojisi mevcut özellikleri ile verimlilik sınırına ulaştı ve gelişmiş performans için yeni bir teknolojiye ihtiyaç duyuluyor. Otomotiv ve elektronik endüstrileri Grafentek’in geliştirmiş olduğu bu yeni teknolojiye muhtaç.
Grafentek, aynı zamanda binaların enerji verimliliğini arttırmak için elektrokromik teknoloji üzerinde çalışıyor. Elektrokromik teknolojisi, yaşam alanlarının iklimlendirme çalışmaları için kullanılan enerji miktarını büyük ölçüde azaltabilir. Bu endüstrideki partneri olan OC3 AG ile elekrokromik teknoloji alanında yenilikçi düşünceleri ile enerji verimliliğini arttırmayı planlıyor.
Bilim adamları, mühendisler ve partnerleri ile Grafentek, laboratuvarda geliştirdiklerini yakın gelecekte ürün olarak dünyaya sunmayı hedefliyor ve disiplinler arası işbirliğinin yenilikçilik yolunda hayati önem taşıdığına inanıyor.