Loading...

GAIA GALLERYNGIM, ‘daima insan’ odaklı çalışma prensipleri doğrultusunda, yatırımlarını ve bütçelerini sürdürülebilir ve istikrarlı bir şekilde değerlendirmeyi hedefler. Yönetim konusunda takip ettiği en yeni yaklaşımları ve benimsediği en güncel modelleri hayatın tüm alanlarında etkili biçimde kullanmaya özen gösterir. Başarılı bir geleceğin ancak çağdaş toplumlarda mümkün olacağına olan inançla, teknolojinin yanı sıra eğitim, kültür ve sanata da tam destek sağlar.
Bu vizyon doğrultusunda yenilikçi adımlar atan NGIM Holding, sahip olduğu kurumsal sanat koleksiyonunu sergilemenin bir adım ötesine geçerek, çağdaş sanat sergileriyle görsel sanatlar alanında da çok sesli bir platform yaratmanın gerekliliğine inanır. Bu nedenle 2014 yılında grup bünyesinde Gaia Gallery’nin temelleri atılır.
NGIM Holding şirketlerinden biri olarak faaliyetlerini sürdüren Gaia Gallery’nin öncelikli amacı, Türk sanatçıların global ölçekte irtibat kanallarını açmak ve etkili bir biçimde görünürlüğünü sağlamaktır. Varolan güncel koşulları değerlendirip, ötesinde yeni ve etkili bir algı yaratmayı hedefleyen genç galeride, dönem dönem dünya çapında genç sanatçılar da Türk sanat takipçileriyle buluşmakta. Genç koleksiyonerleri sanat alımına teşvik etmek ve kendi doğrularını yaratmaları konusunda itici güç olmayı hedefleyen Gaia Gallery, bu nedenle panel, performans ve workshop gibi etkinliklerin yanı sıra, kendi yayınlarını da yapmak üzere faaliyetlerini sürdürmektedir.